Opoja.net

Përfundon pa fitues ndeshja miqësore Holanda – Kosova

Përfundon pa fitues ndeshja miqësore Holanda – Kosova

Ndeshja e cila është zhvilluar në qytetin e Ziest në Holandë, ka përfunduar me rezultat të barabartë pa gola 0:0.

Pjesa e parë ishte me e dominuar nga përfaqësuesja vendase, por që nuk arritën ta thyejnë mbrojtën dardane.

Ndërsa në franksionin e dytë të besuarit e Simitçiut nuk arritën ta mbyllin me sukses dy penallti dhe si pasoj e kësaj kanë mundur edhe të humbasin në fund, pasi futbollisti holandez e humbi golin e sigurtë.

Kosova dhe Holanda do të luajnë edhe miqësoren e dytë, e cila pritet të zhvillohet nesër nga ora 19:00.

Challandes: Unë nuk dorëzohem kurrë, e respektoj shumë Kosovën

Opoja.net

Çfarë po ndodh me Messin, nuk ka shënuar në “El Clasico” që nga largimi i Ronaldos në vitin 2018

Opoja.net

Statistikat e ndeshjeve të fundit Real Madrid-Barcelona

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net