Përfundon pa fitues ndeshja miqësore Holanda – Kosova

Opoja.net Opoja.net Sport

Ndeshja e cila është zhvilluar në qytetin e Ziest në Holandë, ka përfunduar me rezultat të barabartë pa gola 0:0.

Pjesa e parë ishte me e dominuar nga përfaqësuesja vendase, por që nuk arritën ta thyejnë mbrojtën dardane.

Ndërsa në franksionin e dytë të besuarit e Simitçiut nuk arritën ta mbyllin me sukses dy penallti dhe si pasoj e kësaj kanë mundur edhe të humbasin në fund, pasi futbollisti holandez e humbi golin e sigurtë.

Kosova dhe Holanda do të luajnë edhe miqësoren e dytë, e cila pritet të zhvillohet nesër nga ora 19:00.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-