Përfundon pjesa e parë, Liverpooli avancon me dy gola ndaj Aston Villës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Aston Villës dhe Liverpoolit.

Skuadra e Jurgen Klopp ka avantazh të dyfishtë 0:2 ndaj Aston Villës pas 45 minutave të para të lojës në stadiumin “Villa Park”, shkruan Demokracia.com.

Baraspesha në rezultat u thye vetëm pas pesë minutave kur Salah dërgoi në rrjetë një asistim nga Robertson.

Për golin e dytë për “Të Kuqtë” u përkujdes mbrojtësi holandez, Van Dijk në minutën e 37-të.

Sfida mes Aston Villës dhe Liverpoolit është në kuadër të xhiros së 17-të kampionale./Demokracia.com/

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit