Përfundon pjesa e parë në sfidën Barcelona – Bilbao, ky është rezultati

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos.

“Katalunasit” janë në epërsi të trefishtë 3:0 kundër skuadrës baske në stadiumin “Camp Nou”, shkruan Demokracia.com.

Dembele hapi serinë e golave në minutën e 12-të, për ta dyfishuar më pas Sergi Roberto gjashtë minuta më vonë.

Robert Leëandoëski iu shtua listës së golashënuesve në minutën e 22-të për epilogun e 45 minutave të para.

Kjo përballje është në kuadër të javës së 11-të në kampionatin elitar spanjoll./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-