Play Station 5 tani mbështet rezolucionin 1440p

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Pas muajsh testimi beta, PlayStation 5 ka marrë zyrtarisht një përditësim që sjell një sërë përmirësimesh dhe veçorish.

Përdoruesit e konsolës PS5 kanë kështu aftësinë për të krijuar lista lojërash të ngjashme me dosjet, ka funksione të përmirësuara sociale dhe më shumë. Sidoqoftë, veçoria më e mirë është padyshim mbështetja për rezolucionin 1440p.

Lista e plotë e ndryshimeve përfshin:

Mbështetje për dalje video HDMI 1440p;

Brenda Bibliotekës së Lojërave është e mundur të krijohen lista lojërash, me organizim të lehtë;

Është e mundur të kërkohet Share Screen nga shokët e skuadrës;

Tani është e mundur të shikosh lehtësisht profilin e një lojtari të ri;

Merrni njoftime që ju ndihmojnë të bashkoheni me lojën e mikut tuaj shpejt nga një bisedë e përbashkët;

Mund të krahasoni tingullin 3D dhe tingullin stereo në të njëjtin ekran;

Qasje e lehtë në aktivitetet e vazhdueshme nga qendrat e lojërave.

Në çdo kohë, kur jeni në PlayStation, mund të thoni “Hej PlayStation, gjej [kyç] në YouTube” dhe aplikacioni YouTube do të hapet dhe do të shfaqë rezultatet përkatëse të kërkimit.

Sony ka shtuar gjithashtu një numër përditësimesh dhe përmirësimesh në aplikacionin shoqërues PS për telefona.

Kjo përfshin fillimin e një sesioni PS Remote Play nga aplikacioni PS në pajisjet Android dhe iOS, si dhe kërkesën e një seance Share Screen nga një mik.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-