Opoja.net

Policia arreston dy persona në Dragash – Ua konfiskon pistoletat!

Opoja
Policia arreston dy persona në Dragash – Ua konfiskon pistoletat!

Dragash, 22 tetor 2019 – Policia ka njoftuar sot për ndalimin e një automjeti në Dragash, në të cilin ndodheshin gjashtë persona. “Ngjarja ka ndodhur të hënën, ku janë ndaluar gjashtë meshkuj, shqiptarë të Kosovës, ku gjatë kontrollit, në automjet janë gjetur dhe janë konfiskuar dy pistoleta me katërmbëdhjetë fishekë dhe një elektroshok.

Dy nga të dyshuarit janë arrestuar, pasi janë deklaruar se janë pronarë të armëve ndërsa të tjerët janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje dhe më pas, me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Loading...

Mos i humb

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese të Dragashit në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal PZHR 2020

Opoja.net

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net

Të gjithë besimtarëve muslimanë urime Fitër Bajrami nga Portali Opoja.net

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net