Policia jep detaje për vdekjen e futbollistit Erion Kajtazi

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se rasti ku ka ndërruar jetë futbollisti i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, po hetohet.

Në raportin 24 orësh të Policisë thuhet se Erioni ishte dërguar pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit trupi i pajetë i është dorëzuar familjarëve për ceremoni

“HETIM I VDEKJES/Korish  03.12.2022 – 13:45. Është raportuar se pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, një person është dërguar në emergjencën e spitalit të Prizrenit, ku nga mjeku përgjegjës është konstatuar se trupi i viktimës mashkull kosovar është pa shenja jete. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit trupi i pajetë i është dorëzuar familjarëve për ceremoni”, thuhet në raportin e PK-së.

Policia ka njoftuar më tej se rasti vazhdon të hetohet./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-