Polonia triumfon ndaj Arabisë Saudite, Lewandowski realizon një ëndërr

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Polonia ka marrë fitore të pastër ndaj Arabisë Saudite me rezultat 2:0 për t’i marrë pikët e plota në Kampionatin Botëror “Katar 2022, shkruan Demokracia.com.

Zielinski ka shënuar golin e parë, ndërsa Lewandowski e ka shënuar të dytin. Ky ishte goli i parë i sulmuesit polak në një kampionat Botëror dhe ky gol do të mbetet në histori tek ai.

Polonia tash ka katër pikë, Arabia Saudite e dyta me tri pikë, Meksika ka një e treta ndërsa Argjentina është e fundit me zero pikë në Grupin C. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-