Opoja.net

Prej vendimit për kufizim të lëvizjes në Dragash është arrestuar vetëm një person për narkotikë

Opoja
Prej vendimit për kufizim të lëvizjes në Dragash është arrestuar vetëm një person për narkotikë

Prej vendimit të Qeverisë së Kosovës, për kufizim të lëvizjes, si masë parandaluese për përhapjen e virusit Covid-19, në Komunën e Dragashit ka ndodhur vetëm një arrestim për narkotikë.

I kontaktuar nga “Betimi për Drejtësi”, zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj ka bërë të ditur se ende nuk ka asnjë te arrestuar në Dragash për mosrespektim te vendimit të Qeverisë së Kosovës.

“Prejse është instaluar ora policore nga Qeveria e Kosovës, nuk ka pasur ndonjë arrestim në Komunën e Dragashit, si rrjedhojë e mosrespektimit të këtij vendimi”, ka thënë ai.

Osmanollaj bëri të ditur se i vetmi arrestim që ka ndodhur në këtë komunë, është ndaj një të dyshuari për posedim të paautorizuar të narkotikëve.

Ai tha se i dyshuari nga fshati Blaq i Komunës së Dragashit ishte kapur me substanca narkotike, mirëpo pas intervisitmit, me urdhër të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt. /BetimipërDrejtësi

Loading...

Mos i humb

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net

Të gjithë besimtarëve muslimanë urime Fitër Bajrami nga Portali Opoja.net

Opoja.net

Kryetarit i komunës së Dragashit Shaban Shabani me një mesazh urimi, me rastin e përfundimit të Ramazanit dhe kremtimit të festës së Fitër Bajramit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net