Premiera e shfaqjes ‘Bardh”, më 14 shkurt në TKK (Video)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kultura

Në skenën e vogël në Teatrin Kombëtar më 14 shkurt jepet premierë shfaqja ‘Bardh” e regjisorit Fatos Berisha.

Me tekst të autorit kroat Dubravko Mihanoviq, përmes një dialogu minimalistik me dy personazheve që lyejnë muret e një banese, shfaqen peshqit e vegjël të shoqërisë moderne.

“Ky është një tekst që pothuajse s’ka konflikt, me primesa të një drame absurdi po me dialogje natyraliste”, thotë regjisori Berisha.

Kjo është shfaqja e parë në Teatrin Kombëtar të Kosovës, për vitin 2018. /rtv21/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-