Prezenca e tifozëve çekë në Prishtinë, “Xhebrailat” e Ballkanit dalin me një thirrje

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Me konfirmimin se tifozët e Slavia Prahës do të jenë prezentë në Prishtinë për ndeshjen kundër Ballkanit, tifozët e kampionëve të Kosovës, “Xhebrailat” kanë bërë një thirrje në faqen zyrtare.

Ata kanë bërë thirrje te qytetarët e Suharekës që masivisht të jenë në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” duke e përkrahur Ballkanin në ndeshjen ndaj ekipit çek, shkruan Demokracia.com.

Tifozët e Slavia Prahës të njohur ndryshe si “Tribuna Sever” pritet të jenë prezent në stadium në një numër mbi 500 persona.

Njoftimi i plotë i “Xhebrailave”:

Krejt SUHAREKA nKAM!

Ma shumë se kurrë, më shumë se asnjëhere thirrje për përkrahje!

Rreth 600 çek kan paralajmruar udhëtim, e juve ju mbetet krejt nKAM me nejt në përkrahje të djemve.

Për njoftimin e udhëtimit do njoftoheni me kohë!

HAJDE BALLKAN./Demokracia.com/

Afër 200 tifozë të Slavias zbarkojnë në Prishtinë të enjten në mëngjes, numri i tyre pritet të rritet gjatë ditës

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-