Prishtina do të ofrojë 100 biçikleta në shfrytëzim të qytetarëve

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Në Prishtinë pritet të dizajnohet një sistem i biçikletave të cilat mund të përdoren nga të gjithë qytetarët.

Alban Zogaj, nënkryetari i komunës së Prishtinës e ka bërë të ditur këtë projekt, ku ka deklaruar se organizata joqeveritare holandeze “Dutch Cycling Embassy” ishte në Prishtinë gjatë javës dhe për të ndihmuar dizajnimin e sistemit për biçikleta.

“Dutch Cycling Embassy janë në Prishtinë këtë javë, për të na ndihmu në dizajnimin e sistemit të parë të biçikletave të qytetit. Prishtina do të bëhet me biçikletat e veta, të cilat do të kemi mundësi t’i shfrytëzojmë të gjithë”, tha ai në një postim në Twitter.

Sipas Zogaj është ndarë buxheti për këtë projekt.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-