Pritja e gurbetçarit në Guri të Zi (Foto & Video)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opoja

Në një nismë të lavdishme për të ndihmuar dhe pritur me dashamirësi gurbetçarët shqiptarë, Shoqata Kulturore Artistike “ZAPLLUXHA” ka organizuar një ngjarje të mahnitshme në Guri të Zi. Kjo pritje e veçantë ka synuar të ofrojë një përshëndetje të ngrohtë, një atmosferë tërheqëse dhe ndjenjën e përkatësisë për gurbetçarët që kthehen në trojet e tyre, shkruan OPOJAnet.

Pritja e gurbetçarit ka ndodhur në Guri të Zi, një vend i bukur i cili i pret me hapësirat e tij natyrore të mahnitshme dhe mikëpritjen e tij të jashtëzakonshme.

Organizimi dhe aktivitetet SH.K.A. “ZAPLLUXHA” ka investuar përpjekje të mëdha për të siguruar që kjo pritje të jetë një përvojë e paharrueshme për të gjithë pjesëmarrësit. Ekipi i organizatorëve ka punuar në detaje të mëdha për të siguruar një program tërheqës. Aktivitetet e pritjes përfshijnë muzikë live, këngë tradicionale, tregtari me produkte vendase, tregime kulturore, aktivitete sportive, dhe shfaqje artistike të grupacioneve të ndryshme kulturore. Këto aktivitete kanë krijuar një atmosferë festive dhe janë përqendruar në promovimin e trashëgimisë dhe kulturës shqiptare. /OPOJAnet/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-