Prizren: Aksident si nëpër filma me veturën e vjedhur

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Rreth orës 01:35 minuta një qytetar ka informuar policinë në Prizren se ka vërejtur se një i dyshuar i panjohur po ia vidhte veturën e llojit “Opel Kadet” e cila kishte qenë e parkuar pranë banesës në rrugën “Adem Jashari”.

Me ta pranuar informatën, policia ka nisur me bllokimin e rrugëve ku supozohej se mund të kalonte i dyshuari i cili kësaj radhe kishte qenë fatkeq sepse në ikje e sipër nëpër rrugën “Tirana”, ka shkaktuar aksident trafiku duke e goditur një veturë tjetër.

I njëjti e ka humbur kontrollin ndaj automjetit, më pas ka dalur nga rruga dhe është përplasur në një kabinë rojesh ku po qëndronte një roje objektesh të cilën e përmbys për tokë duke e lënduar të njëjtin e në fund edhe vetura e vjedhur përfundon e rrokullisur ndërsa i dyshuari merr lëndime trupore dhe është ndalur për trajtim në spital.

Ndërkaq, hetuesit policorë po punojnë për zbardhjen e rasteve të veturave të vjedhura në të cilat mund të ketë qenë i përfshirë ky i dyshuar.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-