Opoja.net

Prizren: Arrestit shtëpiak hajnit të arkës së destinuar për bamirësi

Kronika
Prizren: Arrestit shtëpiak hajnit të arkës së destinuar për bamirësi

Gjykata Themelore e Prizrenit, përmes një komunikate për media, ka njoftuar të enjten se e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, duke i caktuar masën e arrestit shtëpiak prej një muaj të pandehurit me iniciale N.K., përcjell PrizrenPress.

I pandehuri dyshohet për shkelje të Kodit Penal, sepse me datën 11.08.2017, rrethë orës 12:30 minuta në Prizren në rrugën “Wiliam Voker”, në Qendrën e Regjistrimit Civil MPB, në filialin e Postës, personit tjetër ia merr pasurinë me qëllim të përvetësimit të kundërligjshëm për vete apo për personin tjetër, në atë mënyrë që nga sporteli i Filialës së Postës merr arkën me mbishkrimin “Jetimat e Ballkanit” në brendi të së cilës kishte rrethe 150 (njëqind e pesëdhjetë)euro, dhe largohet nga vendi i ngjarjes.

Me këtë veprim i pandehuri dyshohet se ka kryer veprën penale, të vjedhjes nga neni 325 par.1 të KPRK-së. /PrizrenPress.com/

Dhuna në familje vazhdon të mbetet problem në gjithë Kosovën

Opoja.net

Shërbimi Korrektues ndalon përkohësisht lirimin e të burgosurve gjatë fundjavave

Opoja.net

72 persona në Kosovë vdiqën në aksidente të trafikut në 11 muaj të 2020-ës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net