Probleme te Franca para gjysmëfinales, dy futbollistë mungojnë në stërvitje

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Mesfushori Aurelien Tchouameni dhe qendërmbrojtësi Dayot Upamecano humbën stërvitjen të hënën ndërsa Franca përgatitet për gjysmëfinalen e Kupës së Botës kundër Marokut të mërkurën.

Federata franceze nuk dha asnjë shpjegim për mungesën e tyre, por e përditshmja sportive L’Equipe raportoi se Upamecano kishte një dhimbje të fytit dhe Tchouameni thuhet se ka marrë një goditje në këmbë.

Franca do synojë që të jetë sërish kampione bote, ndaj Marokut “gjelat” janë favoritët kryesorë, por futbolli ka treguar se mund të ketë surpriza.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-