Probleme të mëdha te Juventusi, 13 lojtarë mungojnë ndaj PSG-së

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas raundit të fundit të Serisë A kundër Lecce (0:1), Juventus nuk do të jetë në gjendje të llogarisë dy lojtarë të tjerë  Weston McKenny dhe Sam Ayling.

Për arsye të ndryshme, te “Zonja e Vjetër” do të mungojnë plot 13 lojtarë për sfidën e Ligës së Kampionëve ndaj Paris Saint-Germain.

Juventusi po lufton ende për ta siguruar të paktën kualifikimin në Ligën e Evropës, pasi që për Ligën e Kampionëve i ka humbur gjasat, shkruan Gazeta Express.

Lista e lojtarëve të Juventusit që do të mungojnë ndaj Paris Saint-Germain:

Sam Ayling, Dusan Vlahovic, Federico Chiesa, Paul Pogba, Angel Di Maria, Gleison Bremer, Leandro Paredes, Weston McKenny, Mattia De Sciglio, Cayo Jorge, Marley Ake, Danilo me kartonë të verdhë).

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-