PSG-ja nuk e lëshon kreun e Ligue 1, Messi mposht Lyon-in

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

PSG ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në javën e 8-të të Ligue 1. Kampionët e Francës arritën të mposhtin 1-0 skuadrën e Lyon në “Parc Olympique Lyonnais”.

Një aksion i shpejtë i parizienëve nga e majta u përmbyll me finalizimin e saktë të Lionel Messi, që shfrytëzoi në maksimumin asistin e dhënë nga Neymar, 0-1.

Malore që në start për skuadrën e drejtuar nga Peter Bosz, e cila nuk mundi të bënte asgjë përballë të besuave të Caltier.

Me këtë fitore PSG arrin në kuotën e 22 pikëve në vendin e parë në Ligue 1, dy pikë më shumë se Marseille, ndërkohë nga krahu tjetër Lyon mbetet në kuotën e 13 pikëve në vendin e 6-të.

The post PSG-ja nuk e lëshon kreun e Ligue 1, Messi mposht Lyon-in appeared first on InfoShqip.com.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-