Punimet në rrjet, vendet që s’do të kenë sot rrymë dhe orari i ndërprerjeve

Opoja.net Opoja.net Kosova

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do të ketë punime në rrjet në disa komuna.

Andaj sipas KEDS’it, gjatë kësaj kohe do të ketë edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Ndërprerje të rrymës do të ketë në Prishtinë, Gjakovë e Mitrovicë.

Njoftimi i KEDS:

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

23.12.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Ulzat 1 (kodi 19000040167) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30

Vendet: Shtëpitë nën fshatin Amerikan dhe Pallatin e Drejtësisë në vazhdim të rr.Holger Petersen.

Arsyeja: Punime në Projektin NS Ulzat-1 Hajvali.

Gjakovë

1.

Nga TS 110/35/10 kV Rahoveci do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Hoça e Vogël 2 (kodi 82000010017) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Hoça e Vogël.

Arsyeja: Ndërrimi i trafostacionit të mbingarkuar.

Mitrovicë

1.

TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Syla Grup (kodi 74000010014) prej orës 11:00 deri në ora 13:30

Vendet: TS. Syla Grup.

TS 10/0.4 kV Gazi Trans (kodi 74000010015) prej orës 11:00 deri në ora 13:30

Vendet: TS Gazi Trans.

Arsyeja: Regullimi i kabllos 10 kV në dalje te Interex që shkojnë deri te Stacioni i pompave.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-