Puntorët e ‘Remateks-it’ tre muaj pa paga, nesër dalin në grevë

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Puntorët e fabrikës ‘Remateks’ në Dragash, sot kan pritur menagjerin para kësaj fabrikë për të kërkuar pagat e tyre, të cilat nuk i kan marrë që tre muaj. Ndersa gjatë ditës së nesrme ata pritët të dalin në grevë.

“Kemi që tre muaj që po punojmë pa rroga,  2 muaj dhe pushimet na kan mbetur pa paguar”, janë shprehur puntorët para kësaj fabrike.

“Jemi duke pritur që dy muaj menagjerin dhe nuk e kemi parë, që të kërkojmë rrogën tonë. Sot u mblodhem para fabrikës ta presim mirpo nuk erdhi as sot, e nesër ne do të dalim në grevë”, shprehën puntorët për Portalin Opoja.net.

Siq ka mësuar Portali “Opoja.net”, nesër më: 03.02.2016 duke filluar nga ora 10:00 do të fillon greva e puntorëve të fabrikës “Remateks” në Dragash. Të ftuara janë edhe mediat, Klan Kosova partnere e Opoja.net-it.


© Opoja.net. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-