“Qata gji due” thotë Masar Sinani

Opoja.net Opoja.net Kultura Opoja

Në trevën e Opojës ka shume gjëra Kulturore Artistike të pa zbuluar për publikun e për këtë viteve të fundit këngëtari i njohur Opojarë Masar Sinani është duke e prezentuar më së miri traditën e Opojës me projektet e tija të njëpasnjëshme .

Së fundi ajë ka bërë videoklipi e tij të radhës që në të thotë “Qata gji due”
Edhe ky projekt siç jemi mësuar të presim nga Masar Sinani është me një të folur në atë të dialektit Opojarë të përcjellë atë me zurle dhe tupana


Atë që e bën më kreative në këtë videoklip është se aty janë prezent 35 vajza të cilat janë të veshura me Dalloma të cilat janë veshje tradicionale në trevën e Opojës

Për tekstin është përkujdesur Ismet Lecaj ndërsa Muzika dhe kompozimi është bërë nga vetë Masar Sinani
Për videoklipin është përkujdesur stafi i Tv Opoja më një realizim të suksesshëm të tij.

Në një prononcim për Tv Opoja ajë ka zbuluar se është duke punuar në një Baladë të radhës e cila do të jetë në interpretim Solo

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-