Qeveria bënë hapin e parë drejt integrimit të Kosovës në NATO

Opoja.net Opoja.net Kosova

Qeveria e Kosovës ka bërë hapin e parë institucional në qëllimin e saj për integrim në NATO. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është themeluar një grup punues ndërinstitucional për integrimin e vendit në NATO, raporton Ekonomia Onlline.

Kurti tha se Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, ka propozuar formimin e grupit ndërinstitucional për integrimin e vendit tonë në NATO.

Kryediplomatja, Donika Gërvalla, tha se anëtarësi i Kosovës në NATO, mbetet prioritet strategjik i Kosovës.

“Anëtarësimi i  Kosovës në NATO mbetet prioritet strategjik i Kosovës. Anëtarësimi i Republikës së Kosovës në Nato është urgjent, theksoi Gërvalla

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-