Qeveria themelon Këshillin Organizativ për shënimin e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka marrë vendim për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e përvjetorit jubilar të Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë.

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se ky këshill ka për detyrë që të organizojë të gjitha ceremonitë shtetërore sa i përket shënimit të 28 Nëntorit.

Në krye të këshillit është caktuar Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, derisa anëtarë janë edhe disa ministri si ajo e Jashtme, e Brendshme, Ministria e Mbrojtjes.

/GazetaSinjali/

The post Qeveria themelon Këshillin Organizativ për shënimin e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë appeared first on Gazeta Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-