Opoja.net

Qytetari nga Brruti: zv/Kryesuesi i KK në Dragash e udhëheq komunën paralele të Gorës

Opoja
Qytetari nga Brruti: zv/Kryesuesi i KK në Dragash e udhëheq komunën paralele të Gorës

Ditën e djeshme Komuna e Dragashit organizoi takimin e parë publik me qytetarë, ku u diskutuan një sërë çështjesh. Qytetarët adresuan kritika të shumta ndaj udhëheqësve komunalë lidhur me çështjet që i shqetësojnë ata.

Në takim u hap edhe çështja e strukturave paralele të Serbisë në trevën e Gorës. Izet Aliu, qytetar nga fshati Brrut, tha se ushtrues i detyrës në komunën paralele të Gorës është Seljman Osmani, i cili njëkohësisht është edhe këshilltar komunal nga radhët e subjektit politik JGP dhe zëvendëskryesues i Kuvendit Komunal në Dragash. Aliu iu drejtua asambleistit të Nismës Socialdemokrate, Nexhat Isufit, duke i thënë se po të ishte në vendin e tij, ai nuk do t’i ‘rrinte përpara’ Seljman Osmanit.

‘’Unë me qenë asambleist këtu, unë nuk i rri përpara Seljman Osmanit, e as nuk ka shansë të më dalë përpara. Besoj që edhe e jashtëligjshme është kjo. Unë nuk e di qysh një kryetar i komunës paralele mundet me qenë nënkryetar i Komunë së Dragashit”, ka thënë qytetari Izet Aliu nga Brruti, në takimin publik i cili u mbajt në sallën e KK të Dragashit./Opoja.net

Loading...

Mos i humb

Mbahet mbledhja e Shtabit Emergjent në Dragash

Opoja.net

Prizren: Hapet ekspozita e artistit Shahadin Mejzini në librarinë “Altera”

Opoja.net

Rasti i djeshëm pozitivë është rast kontakti nga fshati Bresanë

Opoja.net

178 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 rast në Komunën e Dragashit

Opoja.net

Peng i prokurimit, 15 fshatra të Dragashit që pesë vjet pa ujë të pijshëm

Opoja.net

Rifillon shqyrtimi ndajë deputetit Adem Hoxha, i akuzuar për sulm dhe kanosje

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net