Rama: Ngjarja në Elbasan, rrugaçëri e stiluar nga Basha

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Shqipëria

“Një lider me karakter që nuk është i papërgjegjshëm nuk e lejon kurrë një gjë të tillë. Ajo, ardhja përball është një rrugaçëri”.

Kështu iu drejtua Rama i ftuar në Opinion, ngjarjes së Elbasanit, të ndodhur gjatë Ditës së Verës.

Më 14 mars ndodhi një përplasje fizike mes mbështetësve të PS dhe atyre të PD.

Rama fajësoi kryedemokratin Lulzim Basha, duke thënë se është një lider pa karakter që lejoi përplasjen e qytetarëve.

“Sali Berisha është me karakter të mbrapsht, por është një udhëheqës me karakter. Sali Berisha nuk e ka bërë kurrë, as në ditët e tija më të këqija dhe as në më të mira, nuk ka vajtur ndonjëherë me flamuj e të bënte një show provokativ”, tha Rama

Më herët, ai u shpreh se nuk përballet me Lulzim Bashën, në një debat televiziv.

Sipas tij, ky i fundit nuk është udhëheqësi real i opozitës.

Ai e cilësoi Bashën si “një kukull e vënë përpara nga ata që janë realisht udhëheqësit, që janë Saliu, Iliri, Monika”.

“Lulzim Basha është një dhëndër, që përdoret në një dasmë imagjinare, ku nusja nuk do të paraqitet më 25 prill. Nuk kam përballë liderin real të gjithë atij konglomerati”, tha Rama në fjalën e tij.

 

Albanianpost.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-