Opoja.net

Ramush Haradinaj vizitoi kompaninë “Meka” në Plavë

Opoja
Ramush Haradinaj vizitoi kompaninë “Meka” në Plavë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sot ka vizituar kompaninë “Meka” në fshatin Plavë të Dragashit, ku nga afër është njohur rreth planit zhvillimor të kësaj kompanie për të ardhmen, si dhe rreth efektit që ka ndikuar taksa në produktet serbe dhe ato boshnjake.

Në profilin e tij në “Facebook”, Haradinaj ka shkruar se, krahas reformave fiskale për lirimin nga TVSH-ja të lëndës së parë, me këmbëngulje do të vazhdojë në krijimin e klimës së volitshme për kompanitë vendore.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

“Sot, isha dëshmitar i kapacitetit mbresëlënës të prodhimit cilësor në kompaninë ‘Meka’ të familjes së vyer Piraj, një shembull i shkëlqyer se si sektori privat respekton të drejtat e punëtorëve dhe që ka fituar besimin e konsumatorit në nivel global. Nga pronari, Burim Piraj, u njoftova për planin zhvillimor të kompanisë për të ardhmen dhe impaktin e taksës 100% në ngritjen e kapaciteteve prodhuese, rrjedhimisht edhe në hapjen e vendeve të reja të punës. Krahas reformave fiskale për lirimin e lëndës së parë nga TVSH-ja dhe lehtësirave tjera, me këmbëngulje do të vazhdojmë në krijimin e klimës së volitshme për kompanitë vendore, që të rrisin prodhimtarinë me cilësi të garantuar dhe të shtojnë numrin e të punësuarve, duke iu siguruar pagë dhe kushte të dinjitetshme në Kosovë”, ka shkruar Haradinaj.

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net