Real Madrid është klubi i vetëm në top 5 kampionatet evropiane pa humbje dhe 5 fitore radhazi

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pesë ndeshje, pesë fitore, një rezultat 100% për Real Madridin, i cili të dielën e 11 shtatorit mposhti Mallorca-n me një fitore 4-1.

Për më tepër, fitorja e madhështisë doli të ishte me vullnet të fortë. Real Madrid e pa vetë në disavantazh por arriti të barazojë rezultatin para pushimit, dhe në pjesën e dytë të takimit shënoi deri në tre gola.

Kështu superklubi madrilen mbetet i vetmi në mesin e të gjithë pjesëmarrësve në top 5 ligat në Evropë, i cili nuk ka humbur ende pikë këtë sezon.

Por në ndeshjen e ardhshme ai do të ketë një provë serioze derbin e Madridit, një takim me Atleticon që do të zhvillohet më 18 shtator.

The post Real Madrid është klubi i vetëm në top 5 kampionatet evropiane pa humbje dhe 5 fitore radhazi appeared first on InfoShqip.com.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-