Opoja.net

Real Madrid kalon në çerekfinale, eliminon Atalantan

Real Madrid ka arritur që të fitojë 4-1 me rezultat të përgjithshëm ndaj Atalantas në ndeshjen e dytë të 16-tës së finales në Ligën e Kampionëve.

‘Galaktikët’ zhvilluan një ndeshje shumë të mirë dhe si rezultat i kësaj janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, raporton lajmi.net.

Karim Benzema hapi serinë e golave duke shënuar në minutën e 34-të, për të shkuar në pushim të pjesëve me epërsi.

Në pjesën e dytë, Sergio Ramos shënoi nga penalltia për të dyfishuar rezultatin në minutën e 60-të.

Luis Muriel shënoi një gol shumë të bukur nga goditja e lirë, mirëpo kjo ishte gjithçka çfarë ofroi Atalanta.

Marco Asensio u përkujdes për golin e fundit të ndeshjes dhe kësisoj i dha epilogun përfundimtar ndeshjes në minutën e 85-të./Lajmi.net/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net