Real Madridi eliminohet nga Superkupa e Spanjës

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Sport

Real Madridi është eliminuar nga Superkupa e Spanjës, pas humbjes me rezultat 1-2, ndaj Athletic Bilbaos.

Raul Garcia shënoi për 0-1, në minutën e 18’.

Për 0-2, shënoi përsëri Garcia në minutën e 38’ nga penalltia.

Karim Benzema e ngushtoi epërsinë në minutën e 73’.

Athletic Bilbao do të takohet në Superkupen e Spanjës me Barcelonën në ora 21:00, të dielën më 17 janar.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-