Rezultatet e plota dhe tabela e xhiros së nëntë në Ligën e Parë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Java e nëntë ka sjellur ndeshje interesante në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. 

Favoritët kanë arritur të shënojnë fitore në të dyja grupet, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin A, Feronikeli 74 vazhdon kryesimin në tabelë, teksa në Grupin B pozitën e parë e ka “blinduar”, Ulpiana.

Megjithatë, të dy skuadrat rrezikohen nga përcjellësit pasi dallimi me pikë është minimal.

Ndeshja përmbyllëse e xhiros së nëntë zhvillohet nesër (e hënë), ndërmjet Trepçës dhe Vëllaznimit.

Rezultatet dhe tabela në Grupin A:

Rezultatet dhe tabela në Grupin B:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-