Rikthehet Muriqi, Mallorca shënon fitore

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Vedat Muriqi doli të jetë edhe njëherë figura kryesore te Mallorca, shkruan Demokracia.com.

Sulmuesi i Kosovës mungoi në dy ndeshje dhe ne të dyja Mallorca pësoi humbje, ndërsa sonte ai u khye nga dënimi dhe Mallorca e shijojë fitoren.

Mallorca e ka mposhtur në udhëtim Valancian me rezultat 1:2, derisa protagonist ishte sulmuesi kosovar me një gol të shënuar nga penalltia. Golin e fitores e ka shënuar koreani Kang-In Lee. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-