Rinia e Bresanës dhe Kuklibegut në nivel të duhur

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Bresanë, Të dy xhamit e fshatit Bresanë numrojnë një numër të madhe të nxënseve, tash kan arritur ti shtohen edhe rinia të shtur pak në moshë dhe janë krijuar grupe tjera. Siq dihet leximin dhe mesimin e Kur’anit duhet të behet një herë se paku në jetë, atë edhe në moshen me të vjetër, vetem të mos mbetemi pa lexuar se paku një herë Kur’anin Famëlart, ndersa atë të cilet lexojnë dhe e dinë lë të përseritin

Imami i Xhamisë së Bresanës Kasam Muhametit ka shkruar në facebook: Elhamdulilah, rinia e Bresanës dhe Kuklibegut janë në nivel të duhur. Të pajisur me moral të mirë, të kujdesshëm edhe ndaj namazit. Këta janë një grup, të cilët me përkushtim vendosën t’i mësojnë shkronjat e Kuranit Famëlart. Allahu na ndihmoft.

© Opoja.Net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-