Ronaldo ka “mbetur në vend”, Messi thyen një tjetër rekord të portugezit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të Cristiano Ronaldos, pasi ka tejkaluar numrin e golave pa penallti të portugezit. Sulmuesi i PSG-së shënoi golin e vetëm që i dha fitoren ekipit në përballjen ndaj Lyon në Ligue 1.

Goli ishte domethënës pasi ndihmoi argjentinasin të kalonte përpara rivalit të tij të madh Ronaldo në një tjetër tabelë golashënuesish.

Messi tani kryeson renditjen në listën e golave pa penallti. Gjeniu 35-vjeçar tani ka 672 gola, ndërsa Ronaldo 671.

The post Ronaldo ka “mbetur në vend”, Messi thyen një tjetër rekord të portugezit appeared first on InfoShqip.com.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-