Opoja.net

Ronaldo në rrezik për ndeshjen ndaj Lazios

Ronaldo në rrezik për ndeshjen ndaj Lazios

Cristiano Ronaldo nuk është 100 për qind i aftë dhe mund të mbetet jashtë formacionit kur Juventusi pret Lazion sonte, pasi ka shqetësime se mund të mos luajë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve me Porton.

Juventusi pret Lazios sonte me fillim nga ora 20:45, por Andrea Pirlo mund të ketë probleme të mëdha në sulm, pasi Ronaldo nuk është plotësisht i gatshëm.

Gianluca Frabotta është pezulluar, me Giorgio Chiellini dhe Paulo Dybala të dëmtuar.

Rodrigo Bentancur doli pozitiv me COVID-19, kështu që nevoja për të pasur më shumë teste sipas protokollit vonoi lëshimin e listës së plotë të skuadrës deri pasdite.

Alvaro Morata nuk është ende në 100 për qind pasi u ka një infeksion viral, megjithëse ai shënoi nga stoli në mesjavë për të mposhtur Spezian.

Juan Cuadrado kthehet pas një pushimi, por lajmi i madh është se Ronaldo nuk është përfshirë në grup dhe mund të mungojë.

Raportet dolën në Torino këtë pasdite se fituesi i Topit të Artë kishte një problem të lehtë dhe nuk do të rrezikohej vetëm disa ditë para ndeshjes vendimtare të Ligës së Kampionëve me Porton.

Challandes: Unë nuk dorëzohem kurrë, e respektoj shumë Kosovën

Opoja.net

Çfarë po ndodh me Messin, nuk ka shënuar në “El Clasico” që nga largimi i Ronaldos në vitin 2018

Opoja.net

Statistikat e ndeshjeve të fundit Real Madrid-Barcelona

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net