Opoja.net

Rover i NASA-s zbarkon në Mars, ky është imazhi i parë i dërguar nga Planeti i Kuq

Rover Perseverance sapo u bë Rover i pestë i NASA-s që u ul me siguri në sipërfaqen e Marsit pasi mbijetoi “shtatë minutat e terrorit”.

Ky është Roveri më i sofistikuar që agjencia ka dërguar ndonjëherë në Planetin e Kuq.

127
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Ai do të mbledhë të dhëna dhe do të kërkojë shenja të jetës antike në një krater që dikur përmbante një liqen rreth 3.9 miliardë vjet më parë, shkruan CNN, transmeton Gazeta Sinjali.

Shikoni dhomën e kontrollit të NASA-s që shpërthen në momentin kur ai preku Marsin

Perseverance Rover, është më i sofistikuar i NASA-s deri më tani , dhe ai sapo u ul në Mars.

Momenti ishte një kulm i përgatitjes së viteve për shkencëtarët e NASA-s në të gjithë vendin.

Madje ky Rover dërgoi edhe foton e parë nga Planeti i Kuq 

Vetëm disa minuta pasi u ul në Mars, Rover Perseverance i NASA-s dërgoi këtë imazh në Tokë.

Këto janë qytetet më të sigurta në botë

Opoja.net

Gjermania del kundër ShBA-së: Besimi ka humbur, s’do të kthehet lehtë

Opoja.net

Pensione më të larta për gratë në Zvicër

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto