Opoja.net

Rrugët me ngrica nëpër fshatra malore shkaktojnë vështirësi për vozitësit

Fshati Pllajnik gjendet në skajin më të lartë të trevës së Opojës. Fshatrat malore çdo herë përballen me vështirësi më të mëdha në stinën e dimrit. Vështirësitë në komunikacion, për shkak të rrugëve me ngrica, janë problemet kryesore me të cilat ballafaqohen banorët e këtyre fshtrave.

Mëngjesin e sotëm, një automjet ka rrëshqitur skaj rrugës, pikërisht për shkak të ngricave të mëdha në rrugë. Lajmin e ka bërë të ditur Opoja.net, duke u bërë apel qytetarëve që të kenë kujdes gjatë vozitjes dhe që organet komunale të dalin e të interesohen për gjendjen në terren.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Më poshtë e keni fotografinë e automjetit i cili ka dalë nga rruga, derisa po dërgonte nxënësit në shkollë:

mendi-pll

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto