Rusia sulmon kullën televizive në Kiev

Opoja.net Opoja.net Rajoni

Forcat ruse kanë sulmuar një kullë televizive në kryeqytetin ukrainas, Kiev, potencialisht duke ndërprerë sinjalin.

Kështu tha në rrjetet sociale këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Anton Herashchenko.

Sipas tij, puna ka nisur për të rikthyer çdo sinjal të humbur të një televizioni lokal.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-