Seria e Samsung Galaxy S23 do të mbështesë regjistrimin e videos me rezolucion

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Galaxy S23 i Samsung është pothuajse afër dhe me afrimin e datës së lëshimit, natyrisht më shumë thashetheme fillojnë të shfaqen. E thashethemi fundit vjen nga një burim i besueshëm në lidhje me gjërat që lidhen me Samsung.

Në një cicërim të fundit, Ice Universe sugjeron se seria e Samsung Galaxy S23 do të sjellë mbështetje për regjistrimet e videos me rezolucion 8K@30FPS.

Në fakt, veçse ka shumë telefona të mençur me regjistrim prej 30fps në rezolucion 4320p, por që kjo do të jetë hera e parë që një telefon Samsung do ta ketë një mbështetje të tillë, raporton GSM Arena,.

GSM Arena shkruan se shpreson që Samsung do të jetë më bujar me ofrimin e hapësirave të përgjithshme, pasi që videot 8K marrin shumë hapësirë.

Ndryshimi midis 30fps dhe 24fps mund të mos duket shumë, por është padyshim i lehtë për t’u dalluar nga syri i lirë transmeton Telegrafi.

Gjithashtu, informatori përmend vetëm “S23” duke nënkuptuar se i gjithë linja do të marrë këtë përmirësim, gjë që e bën atë pak më mbresëlënës duke qenë se versioni i thjeshtë i Galaxy S23 do të jetë një telefon i vogël.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-