Opoja.net

Shaban Shabani kandidat i PDK-së për Dragashin

Lajme Opoja
Shaban Shabani kandidat i PDK-së për Dragashin

Më 22 tetor do të mbahen zgjedhjet lokale ku do të zgjidhen kryetarët e komunave dhe asamblistët për Kuvendet komunale.

Partia Demokratike e Kosovës ka emëruar Shaban Shabanin kandidat për kryetar të Komunës së Dragashit, shkruan Opoja.net.

Shaban Shabani, është kryesues i kuvendit të komunës së Dragashit nga zgjedhjet e fundit. Ndërsa nga ana e PDK-së  është edhe kryetari aktual i kësaj komune, Salim Jenuzi i cili siq shihet nuk do ti garojë më për kryetar.

© Opoja.net

Mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore

Merlinda Guraj

Shtyhet seanca për rastin ku paditësja po kërkon nga Komuna e Dragashit kompensimin e dëmit në shumën prej 19 mijë euro

Opoja.net

Moti sot, ftohtë dhe borë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net