Shabani me vendim të mençur, edhe këtë vit nuk do të dekorojë Dragashin

Opoja.net Opoja.net Opoja

Komuna e Dragashit edhe këtë vitë do veproj si vitet e mëparshme duke mos e dekoruar qytezën për festat e fundvitit. Ketë e ka konfirmuar edhe kryetari i komunës së Dragashit, Shaban Shabani.

E dimë se të gjitha komunat shpenzojn për të dekoruar qendrat e qyteteve, madje edhe shuma të mëdha në qytetet si Prishtina e Prizreni, për këtë arsye ne kërkuam përgjigje edhe nga kryetari se si do veproj komuna jonë.

“Komuna e Dragashit nuk është zbukuruar për fundvit e këtë ecuri e kemi vazhduar edhe ne, nuk e kemi si prioritet zbukurimin e qytezës për këto festa ndoshta edhe pasi nuk na kërkohet nga banoret e komunës ta bëjm një gjë të till, ndonse komuna e Dragashit zbukurohet për festat kombëtare. Poashtu këtë vit jemi në një situatë në të cilën është me e arsyeshme të luftohet pandemia, e ta kemi prioritet shëndetin e qytetarëve.”

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-