ShBA-ja e tregon forcën kundër Iranit edhe në futboll, kualifikohen tutje në “Katar 2022”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Reprezentacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është kualifikuar në fazën tjetër të Kupës së Botës, falë fitores ndaj Iranit në ndeshjen vendimtare të Grupit B.

ShBA-ja triumfoi 1:0 ndaj Iranit në “Al Thumama Stadium” në Doha, shkruan Demokracia.com.

Golin e fitores për amerikanët e realizoi sulmuesi Christian Pulisic në minutën e 38-të.

Kësisoj, nga Grupi B, Anglia kalon tutje nga pozita e parë me shtatë pikë. ShBA-ja ka pesë pikë. Irani tri pikë, kurse Uellsi i fundit me një pikë./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-