Shefi i NATO-s flet me Kurtin e Vuçiqin, u bën thirrje të përmbahen nga veprimet e njëanshme

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Stoltenberg në një postim në Twitter ka treguar se u ka bërë thirrje Kurtit e Vuçiqit që të përmbahen nga veprimet e njëanshme që do të mund të shkaktonin përshkallëzim.

“Kam biseduar me Aleksandar Vuçiqin dhe Albin Kurtitn për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. U kam bërë thirrje të dyve që të përmbahen nga çdo veprim i njëanshëm që mund të nxisë përshkallëzim. Dialogu është mënyra e vetme para. NATO_KFOR-i mbetet vigjilentë”, ka shkruar Stoltenberg në Twitter.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-