Shefki Kuqi tregon shifrën e majme që i kërkoi FSHF-ja për t’iu bashkuar Shqipërisë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ish-futbollisti i njohur, Shefki Kuqi është i ftuar në emisionin sportiv “Favoriti i Botërorit” në T7.

Ai e dha një deklaratë bombastike se Federata Shqiptare e Futbollit ia kishte kërkuar 100-200 mijë euro për të luajtur për ta.

“Atë mundësi unë se kam pas. Kam ni plot debate, edhe tifozët çfarë mendime japin, jo tradhtar, jo kshtu. Është shumë vështirë me ia përshkru ni njeri që nuk e ka përjetu atë gjë. Para se me zgjedh Finlandën kam tentu me shku te Shqipëria”, tha Kuqi në T7.

“Është dasht me dhanë lekë për me lu në Kombëtaren e tyre. Federata Shqiptare e Futbollit më ka kërkuar lekë. 100-200 mijë euro, edhe ta ofrojmë pasaportën. Nuk ka qenë e arsyeshme për mu. Kam dëgjuar edhe disa raste tjera”, shtoi ai./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-