Opoja.net

Shfaqen dy arinjë në bjeshkët e Sharrit (Video)

Opoja
Shfaqen dy arinjë në bjeshkët e Sharrit (Video)

Në bjeshkët e Sharrit më saktesishtë në “Bjeshkën e Kleqit” më datën 10 maj 2019 janë parë dy arinjë, të cilët kanë arritur ti inqizojnë nga aferë dy banorët nga fshati Pllajnik i Komunës së Dragashit, shkruan Opoja.net.

Mendi Domuzeti i cili i njeh mirë bjeshkët e kësaj anë të cilat i viziton shpesh ka thënë për Opoja.net se vazhdimisht i ndodhë të shoh arinjë por edhe kafshë tjera të egra, mirpo asnjeherë nuk na kanë penguar që ne të kryjem punët tona. Kur na shohin ato vetëm largon, e ne i inqizojmë dhe nuk shikojmë që ti demtojmë ato. Ato janë pasuria e natyrës së Bjeshkëve të Sharrit. ka përfunduar ai.

Në videon më posht e keni pamjën e dy arinjëve të inqizuar më datën 10 maj 2019:

Loading...

Mos i humb

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj ka pritur sot në takim Igballe Potera – kryetare e Olimpiadës Speciale të Kosovës

Opoja.net

Kryetari Shabani, priti në takim z. Serdar Özaydın nga ambasada e Turqisë në Kosovë

Opoja.net

Kur do të ndërpritet mësimi paralel në shkollat e Gorës së Sharrit?

Opoja.net

Dhjetëra familje në Dragash janë mbështetur me pako ushqimore nga “Shoqëria e Bashkuar”

Opoja.net

Kampioni i tenderëve: Ish-kandidati i PDK-së fiton 21 tenderë në Dragash

Opoja.net

Aktivitetet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurtit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net