Shikoni këto koleksione të bukura të sfondit të Windows 11

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Teknologji

Me Windows 11, Microsoft ka ridizenjuar sfondet e paracaktuar me koleksionet e reja Captured Motion, Flow, Glow, Sunrise, duke hequr sfondet e paracaktuara.

Instalimet e reja të Windows 11 tani do të përdorin sfondin e mëposhtëm të paracaktuar, i cili vjen në pamje të ndryshme, siç tregohet në fotot e mëposhtme.

Përveç sfondeve të reja të paracaktuara, Microsoft ka shtuar katër koleksione të reja sfondesh të quajtura Captured Motion, Flow, Glow Sunrise.

Secila prej këtyre koleksioneve vjen me katër sfonde të ndryshme, siç ilustrohet më poshtë.

Koleksioni Captured Motion shfaq një kornizë aktive me forma të ndryshme gjatë lëvizjes.

Koleksioni i sfondit Flow tregon një rrjedhë të formave të holla.

Koleksioni Glow përbëhet nga katër sfonde që përshkruajnë një objekt rrethor që shkëlqen me ngjyra të ndryshme.

Më në fund, koleksioni i Sunrise është një grup prej katër sfondesh që përshkruajnë diellin duke dalë mbi peisazhe të ndryshme piktoreske.

Për ata që duan të shohin sfondet e Windows 11 me rezolucion të plotë, llogaria ChangeWindows Twitter i ka kthyer ato në një arkiv në mënyrë që të gjithë të gjenden në një vend. /Telegrafi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-