SHKA Bresana fiton vendin e dytë në festivalin ‘Anadrinia Jehon’ në Dejnë të Rahovecit

SHKA Bresana vazhdon të arrijë suksese në skenën muzikore: fiton vendin e dytë në festivalin 'Anadrinia Jehon' në Dejnë të Rahovecit

SHKA Bresana vazhdon të arrijë suksese në skenën muzikore: fiton vendin e dytë në festivalin 'Anadrinia Jehon' në Dejnë të Rahovecit

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Kultura Opoja

Festivali “Anadrinia Jehon” në Dejnë të Rahovecit, është një nga evenimentet më të rëndësishme kulturore në Kosovë. Kjo manifestim vjetor, tregon potencialin e talenteve muzikore të Kosovës dhe rajonit, shkruan Portali Opojanet.

Në këtë festival, në vitin 2023, SHKA Bresana ishte një prej grupit më të ndjekur nga publiku. Ata paraqitën një performancë të shkëlqyer më 11 maj, duke lënë një përshtypje të mprehtë tek juria dhe publiku i pranishëm.

Sonte, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, SHKA Bresana u shpall fituese e vendit të dytë nga juri profesionale. Kjo ishte një fitore e rëndësishme për grupin, pasi konkurrenca ishte e fortë dhe e nivelit të lartë.

Ky nuk ishte hera e parë që SHKA Bresana fiton një çmim në një festival muzikor. Ata kanë arritur të arrijnë sukses në shumë evenimente në Kosovë dhe jashtë saj. Kjo tregon se SHKA Bresana ka një potencial të madh, dhe se ata janë një grup që vazhdon të rritet dhe të arrin suksese.

Fitimi i vendit të dytë në festivalin “Anadrinia Jehon” në Dejnë të Rahovecit, është një moment krenarie për SHKA Bresana dhe për fansat e tyre. Kjo tregon se talenti dhe përkushtimi i tyre po ndërtojnë një rrugë drejt suksesit dhe njohjes në skenën muzikore kosovare dhe rajonale. /Opoja.net/

Mund të jetë një imazh i teksti

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-