Shkyçje emergjente në Dragash

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

KEDS Sh. A njofton se për shkak të defektit në trafo –fushën 35kV, në TS 110/35/10 kV Prizreni 1, ishte i detyruar që sot, më 19.07.2017 të shkyçë linjën 35kV Dragashi prej orës 15:00-15:30.

Gjatë kësaj kohe pa furnizim me energji elektrike do të mbesin të gjithë konsumatorët që furnizohen nga NS 35/10kV Zhuri, NS 35/10kV Dragashi, NS 35/10kV Dikanca, HC Dikanca dhe HC Eurokos.

Për shkak të këtij defekti gjatë kësaj kohe pa furnizim me energji elektrike do të mbesin edhe: Ujësjellësi, Lagjet Omaj dhe Ademaj ne Zhur, Zhuri, Shkoza, Dobrushta, Milaj, Gorozhubi, Planeja, Vërmica, Zhura, Vlashnja, Poslishta, Nasheci, Murademi, Lubiqeva, Leskoveci, Kobaja, Jeshkova, Hoqa e Qytetit, Grazhdanik, Billusha, Afariste: resturant “Keshtjella”,”Pompa Benxines Zhuri”, Betoniera “Vëllazrit e Bashkuar”, Billushë “Pompa e Ujit”, Vlashna “Fanaj Petroll”, Poslishta, Grazhdaniku, Kobi I, Kobi II, Gurthyesi Renelual Tahiri, Poslishti I, Poslishti II, Vlashna I, Vlashna II dhe Muradema, Dogana, Gurëthyesi Tahiri, Restaurant Gurra, Restorantet: Mifa Bell, Vërmica 3, Vërmica, Universi, Shkoza 1 dhe Shkoza 2, Gorozhubi, Mile, Plane dhe një pjesë e Zhurit.

Arsyeja e ndërprerjes: Shkyçje emergjente. Rregullimi i prishjes në trafo- fushën 35kV.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-