Opoja.net

Shukri Myrtezani nga Dragashi emërohet Drejtor në SHMLM ” Luciano Motroni” në Prizren

Opoja

Shkolla e mesme e lartë e Mjeksisë në Prizren “Luciano Motroni” nga sot është bërë me Drejtorë të ri pas daljes në pension të z.Ridvan Hoxha.

Nga sot ushtrues i detyrës së drejtorit në këtë institucion shkollor me vendim të Kryetarit të komunës z. Mytehar Haskuka u emrua drejtor z. Shkuri Myrtezani.

Shukri Myrtezani është me prejardhje nga fshati Zaplluxhe i komunës së Dragashit.
Profesori Myrtezani për shumë vite ushtroi detyrën e profesorit në këtë institucion të lartë arsimor njofton Televizioni Opoja.

Dorëzim pranimi i detyrës së Drejtorit të këtij institucioni është bër në prani të Drejtoreshës së arsimit në Prizren si dhe Këshillit drejtues të shkollës.

Loading...

Mos i humb

Tre të arrestuar në Komunën e Dragashit për mosrespektim të dispozitave shëndetësorë gjatë pandemisë

Opoja.net

“Jetimat e Ballkanit” ndihmon me pako ushqimore dhe higjienike 70 familje në nevojë në Dragash

Opoja.net

Përkujtohet beteja e Kosharës nga luftetari Opojar

Opoja.net

Nuk respektuan orën policore, shoqërohen në Polici disa persona nga Breznja, Brodosana, Nasheci

Opoja.net

Pas një aksioni të inspektoratit, nga e shtuna në Dragash gjatë orës policore mbyllen edhe marketet

Opoja.net

Mbahet mbledhja e pestë e Shtabit Emergjent në komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net