Opoja.net

Si pasojë e koronavirusit në Komunën e Dragashit ngritën çmimet e disa produkteve bazë

Opoja
Si pasojë e koronavirusit në Komunën e Dragashit ngritën çmimet e disa produkteve bazë

Për shkak të gjendjes së rëndë në të cilën po kalon Kosova si pasojë e koronavirusit, në  marketet e Komunës së Dragashit janë ngritur çmimet e disa produkteve bazë.

Inspektori i tregut Enis Sylejmani, për “Betimin për Drejtësi”, ka konfirmuar se në komunën në fjalë janë ngritur çmimet e disa prej produkteve bazë.

“Po, është e vërtet se janë ngritur çmimet e disa produkteve, mirëpo ne kemi inspektuar dhe kemi parë se ky nuk është faji i tregtareve tanë. Ata i kanë marrë produktet me çmim të shtrenjtuar, ashtu edhe janë detyruar ta shesin. Disa prej tyre, për shkak të ngritjes se çmimit nuk janë furnizuar me produkte të caktuara, për të cilat, gjatë këtyre ditëve është vërejtur edhe mungesë”, ka thënë Sylejmani.

Ai gjithashtu ka deklaruar se nuk kanë marrë ndonjë masë ndaj këtyre tregtarëve, pasi sipas tij të njëjtit nuk janë përgjegjës për gjendjen e krijuar.

Inspektori Sylejmani ka thënë se inspektorati në këtë komunë, gjatë kësaj kohe, është duke punuar me orar të zgjatur, me qellim të inspektimit sa më të mirë të gjendjes.

I njëjti shtoi se gjatë këtyre ditëve nuk kanë hasur ndonjë rast të mosrespektimit të masës së Qeverisë për mbylljen e kafiterive, bareve dhe restoranteve në Komunën e Dragashit.

Përndryshe, kjo komunë po vazhdon të  mbetet e paprekur nga virusi Covid-19. /BetimipërDrejtësi

Loading...

Mos i humb

Vershimet e mbrëmshme dëmtuan rëndë disa fshatra të komunës së Dragashit, pamje nga fshati Blaç

Opoja.net

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm në një kafiteri në Bellobrad të Dragashit

Opoja.net

Nëntë të vdekur nga Coronavirusi në komunën e Dragashit

Opoja.net

225 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 2 raste në Dragash

Opoja.net

Dragash: Kërkohet nga gjykata që të detyrohet i padituri të bëjë dorëzimin e çelësit të shtëpisë që është objekt i padisë

Opoja.net

Kusari thotë se në Dragash ku qëndroi Hoti mund të jenë infektuar persona tjerë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net