Si të arrijmë që të aplikojë për termin për vizë pune në Gjermani

Opoja.net Opoja.net Kosova

Për shkak të numrit të madh të aplikuesve dhe numrit të vogel për ta bërë termin për viza pune në Ambasaden e Gjermanisë, po japim sqarime se si mund të arrini për të zënë terminin.

Lidhu me internet ku deshironi të plotesoni formuarin, hape shfletuesin në kohën kur është bërë publiki nga ambasada. Vendose linkun: https://service2.diplo.de/rktermin/extern/choose_categoryList.do?locationCode=pris&realmId=362

Pastaj duhet të priteni deri të ju del linku për këtë lloj të terminit pra për viza pune me rregullorën e Ballkanit Përendimorë. Gjatë pritjës mund ta freskoheni faqën.

Kur të hapët linku duhet të jeni shumë të vëmendshëm për 2 gjera:

E para duhet të keni shumë kujdes duke e plotësuar që mos të bëni gabime dhe e dyta duhet të keni parasysh sepse e keni kohën e limituar për ta plotësuar.

Me pas ju del konfirmimi dhe në email aderesë ju vjenë mesazhi për detaje tjera. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-