Skuadra serbe tërhiqet nga Liga e Evropës, shkak Sigal Prishtina

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Klubi i Basketbollit serb, Dunav ka hequr dorë nga pjesëmarrja në Ligën e Evropës Lindore (ENBL), megjithëse vetëm një ditë më parë ishte prezantuar në faqen zyrtare të kësaj lige.

Arsyeja e tërheqjes është skuadra kosovare, Sigal Prishtina, transmeton Mozzart sport,

Dy skuadrat duhej të garonin në të njëjtin grup, prandaj ballafaqimi ishte i pashmangshëm, por diçka e tillë nuk do të ndodhë, sepse skuadra serbe ka vendosur të tërhiqet.

Liga ENBL përbëhet nga 16 skuadra nga Çekia, Lituania, Letonia, Estonia, Polonia, Ukraina dhe Kosova.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-